بهترین زمان برای نگارش پروپوزال ارشد

بهترین زمان برای نگارش پروپوزال ارشد

دانشجویان کارشناسی ارشد پس از ترم اول دغدغه نگارش پروپوزال ارشد و انتخاب استاد مورد نظر و موضوع دلخواه را دارند و این باعث می‌شود که همواره دغدغه زمان نگارش پروپوزال ارشد را در ذهن داشته باشند. به یاد داشته باشید که زود نوشتن پروپوزال ممکن است شما را به شدت دچار دردسر کند . پیشنهاد می‌کنیم که اجازه دهید ترم دوم ارشد تمام شود تا هم شناخت کافی از اساتید پیدا کنید و هم موضوعات مورد نظرتان از رشته تحصیلی بیش‌تر و موشکافانه‌ تر مورد بررسی قرار گیرد. اگر در نوشتن پروپوزال ارشد عجله کنید ممکن است در میانه راه پشیمان شوید اما زمان را هم از دست ندهید . شما می‌بایست جهت مطالعاتی خود را به سرعت انتخاب کنید. در واقع کار خود را از نظر پژوهشی باید حتما در پایان ترم دوم شروع کرده باشید و زمانی که به نتیجه رسیدید که موضوع انتخابی برای کار مناسب است کار نگارش پروپوزال ارشد را شروع کنید .

نکات مهم در انتخاب استاد و نگارش پروپوزال ارشد

از مهم‌ترین مراحل نگارش پروپوزال ارشد تعیین موضوع و تعیین حداقل یک استاد راهنما برای ادامه پژوهش است . استادی که انتخاب می‌کنید به عنوان استاد راهنمای اول می‌بایست از اساتیدی باشد که احتمالا در طی دو ترم یک درس را با آن‌ها گذرانده‌اید . بنابراین شناخت نسبی از اساتید دارید . هنگام انتخاب استاد سعی کنید به روحیات خود نیز توجه داشته باشید. تخصص و پیشینه تحقیقاتی استاد نیز اهمیت بالایی دارد. داشتن دیتاهای مناسب و پیشینه تحقیقاتی در پیشبرد کار شما تاثیرگذار است . اگر قصد دارید در پروپوزال ارشد قید کنید که کار مدل سازی خواهد بود و نیاز به مدل کردن وجود دارد حتما یکی از اساتید راهنمایی که انتخاب می‌کنید در امر مدلسازی سابقه داشته باشد. دست شما در انتخاب استاد راهنمای دوم بازتر است .

برای نگارش پروپوزال ارشد مشاوره بگیرید

علاوه بر کمک اساتید از تجربیات سایر افراد نیز می‌توان مشاوره گرفت . اینکه چه موضوعی برای چه کاری مناسب است و هر موضوع به ابعاد و امکاناتی نیاز خواهد داشت مسائلی است که هر چه در مورد آن‌ها بیش‌تر مشورت بگیرید حرفه‌ای‌تر خواهید شد. در گام اول نگارش پروپوزال لازم است که موضوع انتخابی شما هدفمند باشد . باید بتوانید به نحوی خواننده را قانع کنید که ضرورت انجام تحقیق وجود دارد. در گام دوم توضیحات کلی در مورد شیوه انجام کار را خواهید داد. در این مرحله ارائه جزئیات لازم نیست. لازم است منابعی که استفاده می‌کنید و زمانبندی کار نیز ارائه شود. پس از تصویب پروپوزال ارشد 6 ماه باید زمان بگذرد تا اجازه دفاع به شما داده شود .

26 maj 2019

Denna hemsida är byggd med N.nu - prova gratis du med.    (klicka här för att förlänga premium)(info & kontakt)