نمونه پروپوزال چیست ؟

نمونه پروپوزال :

بسیاری از دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی به خصوص ارشد و دکتری،  باید نمونه پروپوزال خود را تحویل استاد راهنمای خود دهند تا استاد راهنما نمونه پروپوزال آنها را تایید کند . دانشجویان زمانی که از استاد خود تحویل نمونه پروپوزال را می شنوند هراسی در دل آنها می افتد که باید چه کنند و نمونه پروپوزال چیست و چگونه به بهترین نحو آن را تحویل استاد خود بدهند .

نمونه پروپوزال چیست :

 معنای اصلی نمونه پروپوزال یعنی پیشنهاد دادن ، دانشجویان باید موضوع پایان نامه خود را انتخاب کنند و قبل از اینکه شروع به نوشتن آن کنند ، موضوع خود و خلاصه آن را در قالب نمونه پروپوزال به استاد راهنمای خود تحویل دهند تا بعد از این که تایید شد، اقدام کنند پایان نامه خود را بنویسند .

نمونه پروپوزال از چه قسمت هایی تشکیل می شود :

اولین قسمت و هم ترین قسمت را که باید در نمونه پروپوزال خود مد نظر داشته باشید انتخاب موضوع است . همین انتخاب موضوع است که بقیه چهارچوب نمونه پروپوزال شما را شکل می دهد. موضوع بستگی به خود شما دارد که به چه چیزی علاقه دارید و نگارش آن برای شما لذت بخش است . البته باید از نظرات استاد راهنمای خود هم بهره مند شوید و علاقه خود را هم مد نظر قرار دهید، زمانی که که کاری را از روی علاقه انجام دهید مطمئنا بهتر می توانید آن کار را انجام دهید .

باید دقت کنید زمانی که میخواهید موضوع خود را انتخاب می کنید یک موضوع ناب و نو باشد یعنی پیش از شما هیچ کس روی آن موضوع کار نکرده باشد و این فقط شمایید که آن موضوع را بررسی می کنید. همین حس که فقط شما آن موضوع را بررسی می کنید لذتی دارد که به سادگی می توانید از عهده آن کار برآیید .

قسمت های دیگری هم در نمونه پروپوزال خود باید داشته باشد شامل بیان مساله می باشد که در این قسمت باید دلیل بررسی این موضوع را بیان کنید و بنویسید که هدف اصلی شما برای نگارش آن چه می باشد . قسمت بعدی سوالات و فرضیاتی می باشد که باید در اینجا سوال های اصلی مربوط به تحقیق خود را بیان نموده و پاسخ آنها را هم بدهید. قسمت های دیگر منابع اصلی تحقیق، پیشینه تحقیق شما که مربوط به موضوع انتخاب شده شما می باشد و همچنین روش هایی که در جمع آوری اطلاعات به کار گرفته اید را شامل می شود . باید در نمونه پروپوزال خود با دانش و آموخته های خود این قسمت ها را تکمیل کنید و بعد به نگارش پایان نامه خود مشغول شوید .

25 maj 2019

Denna hemsida är byggd med N.nu - prova gratis du med.    (klicka här för att förlänga premium)(info & kontakt)